Home | Profil | Product | Ndriqimi rrugorėDritaret  Aktive| Kontakt | Informata|

 

     SOLARIVA  - Ndriqimi rrugor

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONSTRUKCIONI
• Celullat Solare vertikalisht te integruara ne shtyllė , vet-spastrim nga bora.
• 2m nga fundi, pa celulla solare per shkak te vandalizmit eventual.               

DRITĖ KUALITATIVE - MĖ PAK ENERGJI.
 SOLARIVA  jo vetem kursyes i energjise dhe ambientit, por edhe dritė te kualitetit te lartė. Llampat LED me dizajn elegant qe i pershtatet ambientit dhe rruges. Funkcioni i redukimit te energjise pa sakrifikue kualitetin e drites.
Me kompetenca essenciale dhe qasje inovative sigurojm produktet,systemet dhe zgjidhjet ne nivel botėror.                

KARAKTERISTIKA E PERDARJES SE DRITES.
Implementon teknologjin LED mė tė re ne dezajn funkcional qe e percjell formen e rruges. 

KONCEPTI DHE DIZAJNI
Rrugėt dhe hapsirat janė puls i kohes. Ato bashkojne njerėzit sė bashku dhe na mundėsojnė pėr tė lėvizur lirisht,qė nga kthesa pėrmes peizazhit ose udhėkryq tė madh nė mjedisin urban.
Pėrdoren pėr:
Ndriēimii rrugėve, autostradave, parkingje, zona urbane dhe rurale.
Pėrfitimet:
-Pėrdor 98% e energjisė mė pak, nė krahasim me typet konvencionale.
-Zgjidhje unike, pa kufizime ligjore.
- Kthimi i investimeve Roi-7 vjet(konkurrentėt e tjerė 15vjet)
- Pa ndotje dhe kosto shum mė tė ulėt tė mirėmbajtjes.
-Instalim i shpejtė dhe i lehtė.
-Rregullsi optimale e ndriqimit.
-Komoditeti : dritė e bardhė neutrale 4000 K si standard(tė tjera sipas kėrkesės)                                                        - JETĖZGJATJA LED> 50.000 orė.

*SOLARIVA*-European Solar Engineering,Denmark.Adresse: Korskildelund 6, 2670 Greve.tlf.: +45 42243996. Fax :+45 36915001; email: info@solariva.com, www.solariva.com. Reg.CVR-nr.32 63 86 94,